Klarise Zagreb

Došašće u Godini posvećenog života

·

U subotu, 29. studenoga 2014., na blagdan Svih svetih Franjevačkoga reda, započele smo Godinu posvećenog života. Toga dana svake godine obnavljamo svoje redovničke zavjete, na spomen potvrde Pravila sv. Franje, 29. studenoga 1223. g. Nakon kratkog obreda obnove zavjeta, naša novakinja s. M. Frančeska održala nam je kratku katehezu o simbolici adventskoga vijenca koji je načinila za naš kor, podno svetohraništa.

Doae kod klarisa

Vijenac je načinila u obliku lađe koja nosi svijeće, svjetlo. Lađa je smještena na starom panju, kao što i redovništvo ima svoju drevnost. Sve to stoji na uzburkanom moru. Mreža je na Gospodnju riječ bačena u more. Na tom uzburkanom moru nismo sami, Gospodin je s nama u svetohraništu oko kojega se više puta dnevno okupljamo na molitvu. Ove godine naša će molitva napose biti prožeta zahvalom za sveti poziv. “Među ostalim dobročinstvima koja smo primile i svaki dan primamo od darovatelja našega, Oca milosrđa (…) jest naše zvanje. Što je ono savršenije i veće, to više njemu dugujemo zahvalnost. Stoga apostol veli: ‘Upoznaj zvanje svoje’. Sin nam je Božji postao put” (Oporuka sv. Klare, 2-5).

I u naš samostan prodrli su zvuci i slike himne Hvala redovnika, koja nas je sve oduševila i ušla nam u srca. Kako je lijepo pripadati Gospodinu, biti u njegovoj službi, biti radnikom u njegovu vinogradu, izvesti na pučinu, biti do njegovih nogu! Zahvaljujemo svima koji su pridonijeli ostvarenju ovoga projekta i radujemo se sa svima koji nose ovu hvalu u svome srcu.